Nasza strona wykorzystuje pliki cookie. Jeśli nie chcesz, żeby ta strona przechowywała pliki cookie na twoim komputerze możesz zablokować ich obsługę w ustawieniach przeglądarki.

 

O Firmie

Firma Archetyp powstała w 1992roku i rozpoczęła działalność w 1993r. Firmę „Archetyp” utworzyli członkowie rodziny Kijak - Michał i Zbigniew Kijak. Obecnie głównym udziałowcem i prezesem jest Krystyna Zaręba-Kijak

Firma jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach pod nr KRS 0000 137813

Siedziba firmy od 2007 roku znajduje się we własnym budynku przy ul Gipsowej w Gliwicach.

Archetyp od początku swego istnienia zajmuje się projektowaniem obiektów usługowych, przemysłowych, socjalnych, mieszkalnych, użyteczności publicznej.

W pracowni wykonywane są również projekty kościołów oraz domów parafialnych, kaplic oraz projekty elementów wykończenia i aranżacji kościołów (ołtarze, ambony, tabernaculum, posadzki, kolorystyki wnętrz, ławki, drzwi itp.)

Firma zatrudnia na etacie do 10 osób oraz kilkanaście osób na umowę od dzieło i umowę zlecenie. Dysponujemy zarówno projektantami z długoletnim doświadczeniem jak i młodymi z kilkuletnim stażem w branżach architektury, konstrukcji, instalacji.

Projektujemy obiekty nowe, adaptujemy budynki stare. Wykonujemy inwentaryzacje budowlane do celów projektowych, dokumentację adaptacji obiektów i zmiany sposobu ich użytkowania.

Wykonujemy kompleksową dokumentację wielobranżową. Obsługujemy klientów od fazy wstępnej - przygotowania inwestycji, poprzez reprezentowanie klienta przed organami administracji państwowej w procedurze uzyskania pozwolenia na budowę czy rozbiórkę obiektu, do przekazania obiektów do użytkowania.

Przeprowadzamy oceny stanu technicznego oraz przeglądy techniczne obiektów budowlanych.

Większość projektów jest realizowana wraz z nadzorami autorskimi i inwestorskimi. W takim systemie była realizowane np. biuro sprzedaży Rehau- w pierwszym etapie dokumentacja adaptacji obiektów w Mikołowie, potem projekt obiektów w Gliwicach wraz z nadzorami nad realizacją ,a obecnie przeglądy okresowe obiektów.

Projektujemy obiekty na terenie Polski, głównie rejon Polski południowej i centralnej.

Wykonaliśmy dokumentację dla wielu klientów polskich i zagranicznych. Naszymi klientami były firmy –Novar, Opel, PZU, Rehau ,Areva, Urząd Miejski w Gliwicach, Nowum, Fosroc, Ekochem , Rieter, GCP Polska, Eurocolor, KWK- Wesoła .

Wykonaliśmy projekty kościołów w Płocku, Międzyrzeczu, Sosnowcu, Praszce, Radomsku.

Współpracujemy również z klientami sieciowymi- np. PZU współpracowaliśmy przy adaptacji obiektów w Sosnowcu, Zabrzu, Częstochowie ,Myszkowie, Tychach oraz w zakresie reklam z producentem reklam firmą Jard-wykonujemy projekty konstrukcji wsporczej pod reklamy CCC na terenie całego kraju.